Koka sastatņu iekraušana un izkraušana

Eksporta koka sastatņu pārvadāšana notiek ar kravas automašīnām, kurām ir standarta kravas nodalījuma platums un iespēja preci iekraut/ izkrautar ar auto pacēlāju no automašīnas sāniem. Koka statņu iekraušana ar telferi vai auto- ceļamkrānu tiek veikta izmantojot koka vai metāla palīglīdzekli (garums 750mm), kas tiek ievietots starp statni un ceļamkrāna auduma siksnām.

Ņemot vērā to, ka furgona aizmugurējā daļa ir vairāk pakļauta ceļa īpatnībām un kustības amplitūda ir lielāka nekā furgona priekšējai daļai,statnes ar stikla izstrādājumiem tiek iekrautas tikai kravas nodalījuma priekšējā daļā.Sastatnes tiek izgatavotas 750 mm platas, lai vienu otrai blakus varētu izvietot 3 sastatnes.

 

Lai nodrošinātu drošu sastatņu nostiprināšanu, nedrīkst pieļaut sastatņu novietošanu blakus citu veidu kravas sastāvdaļām (piem., paletes, metāla konteineri, u.c.).

Vienā rindā tiek izvietotas pēc garuma un augstuma līdzīgas sastatnes. Atstatums starp rindām ir 150-200mm.

 

Kad sastatnes ir izvietotas,jāveic stiprināšana ar dēļiem (biezums 40mm), kuri tiek likti šķērsām pāri katrai rindai un pieskrūvēti ar skrūvēm (4,2 x 75) pie katras sastatnes.

Rindai ar sastatnēm līdz 1200mm garumam, jābūt nodrošinātai ar vienu dēli rindas vidū, bet garumam virs 1200mm –ar diviem stiprinošiem dēļiem. Šo stiprināšanu veic kravas nosūtītājs. Uz dēļiem automašīnas vadītājs izvieto auduma stiprināšanas siksnas, kuras nospriego. Dēļu garums ir jāizvēlas tāds, lai stiprinot auduma siksna gultos tikai uz dēļa, kā arī nav pieļaujama  siksnas saskare ar stikla izstrādājumiem.

 

Metāla statņu iekraušana un izkraušana

Statņu iekraušanu veic ar autopacēlāju (attēls1) vai autokrānu (telferi), izmantojot statņu aizkabināšanai tam paredzētās vietas(attēls2).

             Att.1                                            Att.2

 

Metāla sastatnes izvieto pa divām vienā rindā, paralēli automašīnas garenasij. Stiprināšanu veic automašīnas vadītājs, izverot stiprinošās siksnas caur sastatņu apakšējo daļu un tās nospriegojot. Arī šajā gadījumā nav pieļaujama siksnas saskare ar stikla izstrādājumiem.

Ja Jums ir interese par mūsu produkciju un projektiem, kā arī citu jautājumu gadījumā, lūdzam sazināties ar mums, izmantojot mūsu kontaktformu.

Iekraušanas un izkraušanas noteikumi          © SIA "Transparence" @ 2012

Izstrādātājs: WebMaking.Lv - Mājas lapu izstrāde