Saules aizsardzības stikls

Saules aizsardzības stiklu uzdevums ir pasargāt telpas no pārmērīgas sakaršanas tiešajos saules staros. Ir divi galvenie saules aizsardzības stiklu tipi - masā tonētie un pārklātie.

Masā tonēto stiklu izgatavošanai pie to izejvielu masas tiek piejaukti dažādu metālu oksīdi, un to saules aizsardzības spēja ir atkarīga no stikla krāsas un biezuma. To darbības princips ir balstīts uz saules siltuma starojuma un arī daļas redzamās gaismas bloķēšanu, kam ir vairāki nevēlami blakusefekti - ievērojami samazināta gaismas caurlaidība, slikts krāsu atveides indekss un absorbētā saules siltuma izraisīta stikla uzkaršana, kas savukārt draud ar stikla saplaisāšanu termiskā stresa dēļ, īpaši tad, ja paketē ir arī Low-E stikls. To bloķētās redzamās gaismas proporcija pret bloķēto siltuma starojumu ir tuvu pie 1:1, un daži krāsu toņi pat bloķē vairāk gaismas nekā pasargā no saules karstuma.

Stikli ar augstas veiktspējas saules aizsardzības pārklājumiem ir ievērojami efektīvāki saules karstuma bloķēšanā, vienlaikus ļaujot bagātīgi piepildīt iekštelpas ar dienas gaismu. To maksimālā gaismas caurlaidība ir atkarīga no saules aizsardzības pakāpes. Jaunākajiem triju sudraba kārtu (triple silver) pārklājumiem proporcija starp gaismas un saules siltuma starojuma caurlaidību (selektivitāte) pārsniedz proporciju 2:1.